Doraźne sposoby na nieświeży oddech

Czy jesteś jedną z tych osób, które idą na imprezę lub spotkanie towarzyskie i po chwili czujesz się niepewnie, bo zauważasz, że Twój oddech nie pachnie tak, jak powinien?  A może jesteś na spotkaniu i masz się spotkać z jedną z grubych ryb w firmie?  Na tego typu spotkaniach nie da się nie rozmawiać.  Będziesz musiał użyć myślenia i znaleźć szybkie środki zaradcze, aby pozbyć się nieświeżego oddechu.

Sposoby na świeższy oddech

Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz uchronić się przed wstydem, które nie działają długofalowo, a doraźnie:

 • Pij wodę.  Woda może pomóc oczyścić usta przez pewien czas.  Twój oddech będzie świeży.  Pomoże ci to, jeśli będziesz musiał z kimś natychmiast porozmawiać.  Lub jeśli czujesz, że masz suchość w ustach, pij wodę, aby usta były wilgotne. Suchość w ustach i nieświeży oddech działają ręka w rękę z powodu bakterii, które tworzą się w środku.  Aby nadać wodzie smak, wyciśnij trochę soku z cytryny lub limonki.
 • Stosuj płyny do płukania jamy ustnej – na portalu Zmyslowo.pl znajdziesz nawet recenzje poszczególnych produktów.
 • Posiadanie cukierka lub gumy do żucia również może ci pomóc w ostatniej chwili.  Jeśli znajdziesz kawałek, szybko włóż go do ust.  Twój oddech będzie świeży przynajmniej przez ten okres czasu.  Jeśli zaczniesz mówić, nie pozwól, aby cukierek wirował ci w ustach.  • Oprócz wody pitnej możesz również używać wody do płukania jamy ustnej.  Jeśli robisz to regularnie.   • Jeśli masz pod ręką szczoteczkę do zębów, możesz szybko umyć zęby i zetrzeć pozostałości czystą chusteczką.  To dobra strategia, jeśli nie dotarłeś do celu i nie jesteś w pobliżu toalety.
 • Możesz szybko zeskrobać język skrobaczką lub łyżką.  Chodzi o to, że będziesz musiał iść gdzieś na osobności.  Jeśli możesz znaleźć łazienkę, możesz spróbować to zrobić.  Jeśli masz jakieś białe plamy na języku, usuń je skrobaczką lub łyżką.
 • Jeśli nie masz żadnych miętówek ani gumy podczas jedzenia, możesz zjeść pietruszkę, która jest używana do dekoracji posiłku.  Nie rób tego w obecności nikogo.  Przeproś i idź do łazienki.
 • Żuj pietruszkę przez kilka minut.  Być może będziesz musiał przepłukać usta przed powrotem.  Nie chcesz, aby ludzie widzieli zielone cząsteczki na twoich zębach.
 • Jeśli pijesz alkohol, ten tip ci się spodoba.  Jeśli wypijesz mały kieliszek whisky, możesz na chwilę pozbyć się nieświeżego oddechu.  Mówi się, że whisky może pozbyć się zarazków z zębów.  To nie jest promocja picia alkoholu, ale mówi się, że to działa, więc od ciebie zależy, czy chcesz tego spróbować.  Jedyną ostrożnością jest to, aby nie pić dużo, w przeciwnym razie możesz stać się raczej odurzony.
 • Gryź ogórka. Jego silnie zasadowy odczyn hamuje namnażanie się bakterii, a kwasy w nim zawarte odświeżają oddech. Poza tym ogórek ma też sporo wody.  Kiedy należy szukać pomocy medycznej? Jeśli masz nieświeży oddech, który nie ustępuje i nie możesz dowiedzieć się, dlaczego, lub masz nieświeży oddech wraz z dolegliwością zdrowotną, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Poinformuj swojego lekarza o nawracającym nieświeżym oddechu i o tym, co robisz, aby z nim walczyć.  Lekarz zada ci kilka pytań.  Niektóre z zadawanych pytań będą następujące:
 1. Jaki zapach lub zapach ma twój oddech?  Podejrzany?  Owocowy?  Odjechany?  Alkohol?
 2. Czy regularnie jesz pikantne potrawy?
 3. Jesteś palaczem?
 4. Czy praktykowałeś dobrą higienę jamy ustnej?
 5. Jakich środków zaradczych próbowałeś na swój nieświeży oddech?
 6. Masz problemy z higieną jamy ustnej?
 7. Czy masz jakieś alergie, problemy z zatokami, ból gardła itp.
 8. Jakie masz inne problemy zdrowotne?