Peelingowanie ust domowymi sposobami

Wszyscy pragniemy, aby skóra wokół ust była gładka i dobrze ukrwiona. Spierzchnięte, popękane usta wyglądają nieestetycznie i są częstym powodem powstawania zajadów w kącikach ust. Peeling jest doskonałym rozwiązaniem, pomagającym usunąć martwy naskórek i odżywić podrażnione wargi.

Peeling ust

Znany ze swoich właściwości złuszczający peeling to doskonały sposób na poprawienie wyglądu skóry ust. Wykonany samodzielnie z produktów mieszczących się w kuchennych szafkach sprawi, że usta staną się dobrze ukrwione, miękkie i nawilżone. Wykonanie kosmetyku jest wyjątkowo proste, składając się z nieskomplikowanych składników.

Peeling z miodem

Do przygotowania kosmetyku, jakim jest peeling do ust, potrzebne są tylko dwa składniki, które można dodatkowo urozmaicić rozgniecioną truskawką lub sokiem z owoców. Można w ten sposób tworzyć własne kosmetyki o naturalnym składzie i różnych smakach. Do wykonania peelingu z miodem, potrzebujemy:

  • łyżka miodu,
  • cukier ( brązowy lub biały).

Składniki w proporcji 1:1 mieszamy ze sobą delikatnie i nakładamy na usta, zależnie od preferencji można wykonywać masaż ust opuszkami palców lub pocierając o siebie wargi. Miód dodatkowo posiada właściwości regeneracyjne i nawilżające.

Peeling cukrowy z nutką kokosa

W domowych peelingach do ust nie może zabraknąć, zyskującego popularność w kosmetyce oleju kokosowego. Do skóry i również włosów warto wybrać olej nierafinowany, który zawiera więcej składników odżywczych. Do wykonania kosmetyku potrzebne jest:

  • 1 łyżka cukru,
  • 1 łyżka oleju kokosowego.

Wykonanie obejmuję wymieszanie składników oraz wykonanie masażu ust po nałożeniu kosmetyku.

Skóra ust jest bardzo delikatna, dlatego też zalecamy wykonanie peelingu nie więcej niż 1-2 razy w tygodniu. Efekty zabiegu są widoczne od razu, sprawiając, że usta stają się gładkie i nawilżone.