Jak dbać o usta?

Usta to niewątpliwie atrybut każdej kobiety. Cienka skóra ust wymaga codziennej pielęgnacji, aby uniknąć podrażnień i pękania wywołującego zajady. Zadbanie o nie w odpowiedni sposób, pozwoli cieszyć się gładkimi i jędrnymi ustami niezależnie od pogody za oknem.

Jak dbać o usta?

Naskórek ust jest naturalnie cienki i delikatny. Nie posiada melatoniny oraz gruczołów potowych, a ilość gruczołów łojowych jest niewielka. Czyni to usta podatne na uszkodzenia i odwodnienie. Wargi mogą stać się również blade z zanikającym konturem, który jest powodem utraty jędrności. Dostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych oraz odpowiednia pielęgnacja, to klucz do zdrowych i zarazem pięknych ust.

Nawilżenie

Nawilżenie ust to podstawa w pielęgnacji, szczególnie gdy posiadamy tendencję do przesuszenia, pękania i powstawania zajadów. Spożywanie odpowiedniej ilości wody, czyni skórę świeższą oraz znacząco wpływa na jej wygląd. Nawilżać usta można również poprzez zastosowanie kosmetyków z odpowiednim składem, takich jak maseczki, balsamy czy pomadki.

Peeling

Peeling ust pomaga przede wszystkim pozbyć się martwego naskórka, w tym suchych skórek. Wpływa również na ukrwienie ust sprawiając, że są gładkie i pełne.  Jak wykonać domowy peeling ust, można przeczytać w artykule https://www.zajad.pl/peelingowanie-ust-domowymi-sposobami/

Natłuczenie

Ważne jest również natłuszczanie skóry warg, które pomaga zachować odpowiednie nawilżenie i zapobiega utracie wody ze skóry. Produkty natłuszczające tworzą barierę ochronną na ustach, jednocześnie je regenerując. Najlepsze efekty przyniosą Stosowane na noc, ponieważ dodatkowo wesprze to procesy regeneracyjne skóry podczas snu.

Dieta

Zdrowa dieta wpływa na skórę lepiej niż najdroższe zabiegi kosmetyczne. Skóra na ustach wymaga witamin, które znajdują się w owocach i zielonych warzywach. Warto skupić się na produktach bogatych w witaminę B. takich jak banany, orzechy czy mięso. Unikaj natomiast produktów przetworzonych, niezdrowych tłuszczów oraz słodyczy, a skóra ust z pewnością się odwdzięczy.