Co warto wiedzieć o pielęgnacji skóry?

Kompleksowa pielęgnacja skóry składa się tak naprawdę z kilku czynników.

Nie jest prawdą, że jeden doskonały krem jest w stanie zapewnić skórze wspaniały zdrowy wygląd i szereg drogocennych wartości. Skóra musi być odpowiednio przygotowana na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, dlatego tak ważnym jest regularne oczyszczanie oraz stosowanie kosmetyków z dobrego źródła. Od czego należy zacząć?

Cztery filary pielęgnacji skóry

Kobiety pragnące cieszyć się nieskazitelną, elastyczną i zdrowo wyglądającą skórą powinny wiedzieć, że pierwszym etapem pielęgnacji zawsze jest regeneracja. Krem regenerujący doskonale wzmacnia płaszcz hydrolipidowy, nawilża i pozwala skórze odetchnąć. Dopiero później będzie można przystąpić do oczyszczania, które nie bez powodu uważane jest za jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji. W tym celu warto sięgnąć po kosmetyki, które faktycznie będą w stanie usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz martwy naskórek. Regularny peeling skóry to doskonała propozycja dla pań, które pragną dogłębnego oczyszczenia. W przypadku twarzy również można skorzystać z peelingu lub dobrej jakości żelu oczyszczającego. W portalu topbeauty.pl znajdziesz poradnik dotyczący peelingu i pielęgnacji skóry.

Następnie należy przejść do tonizacji, czyli przywracaniu skórze właściwego pH. To niezwykle ważny element pielęgnacji skóry, który jednocześnie przygotowuje ją do kolejnego zabiegu. Tonizacja sprawia, że wszelkie składniki aktywne znajdujące się w kremach znacznie lepiej się wchłaniają. Bardzo ważnym zatem jest, aby przed sięgnięciem po krem nawilżający zaserwować sobie potrzebną tonizację. Kolejność ma ogromne znaczenie. Każdy z czterech filarów ma ogromne znaczenie, dlatego warto o nich pamiętać na co dzień.